auto-pasaule.1s.lv

 

Kā iegādāties ziemas riepas


Pienākot ziemas skarbākajiem mēnešiem – decembrim, janvārim un februārim – laikapstākļi kļūst krietni neprognozējami. Visvairāk tas skar autovadītāju ikdienu. Ziemā ceļi mēdz apsnigt un uz tiem var izveidoties ledus kārta. Ar vasaras vai vissezonas riepām braukšana pa tādiem ceļiem nebūt nav droša, tāpēc nepieciešams savam auto iegādāties un uzlikt jaunas ziemas riepas, ja tādu nav vai iepriekšējās kalpojušas ilgāk par vienu gadu. Iegādājoties jaunas ziemas riepas ir jāņem vērā dažādi faktori, kā arī rūpīgi jāizvēlas veikals, kurā tās iegādāties.

Ziemas riepas noteikti ir jāiegādājas pavisam jaunas. Vislabākā saķere ar segumu riepām ir pirmajā to lietošanas sezonā. Šajā laikā asas vēl ir lameles, kā arī nav nodilušas kantītes. Riepu droši var lietot arī otrajā sezonā, ja tā vēl ir gana labā stāvoklī. Ja ir iespēja iegādāties riepu, kura noliktavā stāvējusi vairākus gadus, noteikti jāpieprasa atlaide. Gumijas novecošanas dēļ riepas kvalitāte būs nedaudz sliktāka, bet tā katrā gadījumā būs labāka, nekā riepai, ar kuru braukts veselu sezonu.

Pirmā lieta, kas bieži nāk prātā, dzirdot vārdus ziemas riepas, ir radzes. Radzes domātas, lai palielinātu riepu saķeri uz ļoti apsnigušiem un apledojušiem ceļiem. Radžoto riepu īpašības vadītājiem vienmēr dod psiholoģisko komfortu. Radzēm arī ir savi mīnusi. Uz asfalta vai bruģa tās rada ļoti lielu troksni. Radžotas riepas arī būs jānomaina, ja vēlaties braukt uz dienvidiem tālāk par Lietuvu, jo Polijā un Vācijā šāda tipa riepas ir aizliegtas ar likumu. Līdzīgi kā ar radzēm, jāizvēlas vai riepai protektori būs rupji vai smalki. Smalks protektora zīmējums nodrošinās pietiekamu klusumu un labu saķeri uz asfalta un tīrītiem ceļiem. Savukārt rupjš protektora zīmējums būs skaļāks, taču nepievils jūs uz apledojušiem vai dubļainiem grants ceļiem.

Nozīmīgs faktors ziemas riepu iegādē ir gumijas mīkstums. Ar cietākas gumijas riepām varēs ātrāk pabraukt, taču saķere būs sliktāka. Mīkstās riepas nodrošina labu saķeri, bet daudz ātrāk nodilst. Tas gan lielā mērā ir atkarīgs no auto vadīšanas stila un vadītāja paradumiem.

Riepas cena arī var būt svarīga lieta riepu iegādes procesā. Iztērējot lielāku naudas summu, var iegādāties pasaulē vairāk pazīstamu modeļu riepas, piemēram, ‘’Goodyear’’, ‘’Michelin’’, ‘’Continental’’ vai ‘’Pirelli’’. Šo firmu riepu izvēlē ieguldīts vairāk darba un tās ir testētas daudz vairāk nekā citu firmu ražojumi. Daudzām no lielākajām riepu ražotāju firmām ir meitasuzņēmumi, kuri ražo pavisam nedaudz zemākas kvalitātes riepas, kuras iespējams iegādāties par krietni mazāku naudu. Tas arī būtu galvenais risinājums cilvēkiem, kuri grib ietaupīt, pērkot ziemas riepas. Kvalitātes atšķirību šādām riepām just var tikai pieredzējuši šoferi vai lieli auto fani. Noteikti jāizvairās pirkt riepas, kuru cena ir diezgan zema, bet nav zināma to izcelsme un tām nav nekādu atbilstības sertifikātu. Tādas mēdz pārdot dažādos lielveikalos vai auto tirgos. Tādas iegādāties ir ļoti nedroši, jo nav nekādas garantijas, ka tās varētu ātri sabojāties un tās arīdzan nekad nav testētas.

Kur iegādāties ziemas riepas? Latvijā ir ļoti daudz individuālu pārdevēju, riepu bāzes vai auto tirgošanas vietas, kur var iegādāties jaunas ziemas riepas. Vislabāk to darīt licencētās tirdzniecības vietās. Tajās jūs saņemsiet labāku servisu, kā arī būs zināma riepu izcelsme. Bieži vien par to var pārliecināties, salīdzinot, vai pārdevējs grib nopārdot kādu izteiktu riepas modeli, vai arī piedāvā dažādus risinājumus, atbilstoši klienta vajadzībām.  

Komentāri (0)  |  2015-03-09 18:03  |  Skatīts: 734x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ